Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Eko-dotacje w mieście – częstochowianie dopytują, a przepisy muszą wejść w życie. Wkrótce przyjmowanie wniosków

Facebook Twitter

Miasto przyjęło stosowne uchwały i o dotacje na ekologiczne inwestycje dopytują częstochowianie. Wzorem ubiegłych lat, również w tym roku samorząd dopłaci do montażu instalacji fotowoltaicznych w naszych domach, do modernizacji systemów grzewczych oraz usuwania azbestu.

fot. Pixabay

Przyjęte w tym roku przepisy potrzebują jeszcze formalnie czasu by wejść w życie:

Po procedurze sprawdzenia tej uchwały i ogłoszenia jej w dzienniku urzędowym województwa śląskiego, ze względu na prawo miejscowe ona zacznie obowiązywać, i w związku z tym będziemy przyjmować te wnioski. Od kiedy je będziemy przyjmować? Myślę, że po tych trzech tygodniach od daty, czyli około 20 będzie można już rozpocząć składanie wniosków

– informuje Andrzej Szczerba – naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska. W przypadku składania wniosków istnieje zasada „kto pierwszy ten lepszy”. W ostatnim czasie miejskie dotacje na wymianę systemów grzewczych cieszyły się dużym wzięciem, ale były też z nimi kłopoty:

Mieliśmy protesty mieszkańców, którzy składali wnioski niepełne, niewłaściwie wypełnione, później mieli pretensje, że przesuwali się w kolejce na dalsze pozycje. Te osoby, które złożą wnioski poprawnie, w pierwszej kolejności będą rozpatrywane do tej puli środków finansowych, które mamy zabezpieczone

– dodaje naczelnik Andrzej Szczerba z UM. Łącznie na proekologiczne działania miasto przeznaczy 700 tys. zł. Wnioski będzie można składać do końca marca.

 

Zobacz także;

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj