Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowe ceny winiet w Czechach. Pojawią się winiety jednodniowe

Facebook Twitter

Ostatni dzień (29.02.) na zakup rocznej winiety na autostrady w Czechach po starych, niższych cenach. Kupując winietę jeszcze dzisiaj, można zaoszczędzić nawet do 800 koron.

Oznakowanie na drogach Zmiany na skrzyżowaniu al. Jana Pawła ceny winiet w Czechach Utrudnienia w ruchu! Tymczasowa organizacja ruchu Nowy fragment alei Wojska Polskiego
fot. pixabay.com

Jakie ceny winiet w Czechach?

Zmiany w taryfikatorze, które wejdą w życie już od piątku 1 marca, przewidują podniesienie opłaty za roczne winiety z dotychczasowych 1500 koron do 2300 koron, co przekłada się na niemal 400 złotych.
Warto jednak zwrócić uwagę, że nowe regulacje przynoszą również pewne udogodnienia. Otóż winiety miesięczne i dziesięciodniowe staną się tańsze. Opłata za 30-dniowe korzystanie z autostrad spadnie o 10 koron, a za winietę dziesięciodniową zapłacimy 270 zamiast 310 koron.

Ponadto, z myślą o tych, którzy potrzebują krótkotrwałego dostępu do płatnych dróg, wprowadzona została nowa, jednodniowa winieta w cenie 200 koron, czyli około 34 zł. Warto jednak pamiętać, że jej ważność ogranicza się do dnia zakupu.

Ciekawostką jest również wprowadzenie zwolnienia z opłat dla samochodów z napędem elektrycznym lub wodorowym, ale tylko tych zarejestrowanych w Czechach. To krok w kierunku promowania ekologicznych środków transportu.

Ministerstwo transportu ostrzega również przed korzystaniem z nieoficjalnych portali internetowych oferujących sprzedaż winiet. Mogą one doliczać ukryte opłaty. Bezpiecznym rozwiązaniem jest zakup przez oficjalną stronę www.edalnice.cz lub w urzędach pocztowych oraz sieci stacji benzynowych EuroOil.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj