Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowe autobusy dojadą do nas w październiku i listopadzie

Facebook Twitter

12 najnowszych ekologicznych autobusów Man pojawi się w tym roku na naszych ulicach. Pasażerowie komunikacji miejskiej skorzystają ze wszelkich wygód, jak ogólnodostępne wi-fi czy klimatyzacja. Ponadto zamówienie będzie kolejnym krokiem do odmłodzenia częstochowskiego taboru.

Częstochowian wozi codziennie około 120 autobusów, w większości już nowoczesnych:

– mówi Zdzisław Piekorz – dyrektor regionalny ds. sprzedaży firmy Man Bus & Truck Polska. Po 40 Solarisach dla pasażerów, teraz MPK podpisało umowę na produkcję i dostawę 12 nowych pojazdów za 13,3 mln zł. Miastu udało się uzyskać wcześniej unijną dotację na ten zakup. Otrzymamy z Brukseli 9 mln złotych. Firma, która wygrała przetarg, już kilka lat temu dostarczała do częstochowskiego MPK autobusy wcześniejszej generacji:

– mówi Mariuszowi Osyrze wiceprezes MPK w Częstochowie Robert Madej. Zwykle mówi się o wygodzie i udogodnieniach dla pasażerów, ale jak zapewnia producent to nowoczesne pojazdy, które dobrze prowadzą się także kierowcom. I o nich pomyślano podczas przygotowywania tej konstrukcji:

Dodaje Zdzisław Piekorz z firmy Man Bus & Truck Polska, która wygrała przetarg na budowę i dostarczenie najnowszych autobusów do Częstochowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj