Norwid Częstochowa wrócił z Katowic tylko z jednym punktem

W meczu 9 kolejki Plus Ligi rozegranym w piątek (01.12) drużyna Exact Systems Hemarpol Częstochowa przegrała na wyjeździe z GKS Katowice 2:3. Nasi siatkarze mieli ogromną szansę na wygranie tego meczu, niestety jej nie wykorzystali.

Pierwszy set był bardzo wyrównany i emocjonujący. Walka toczyła się punkt za punkt, końcówka rozstrzygała się na przewagi. Ostatecznie padł wynik 33:31 dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w meczu.

Następne dwa sety do świetna gra i dominacja Norwida, który rozstrzygnął te starcia do 18 i do 19. Czwarty set powinien również zakończyć się wygraną częstochowian, ale gospodarze wykazali się ogromną determinacją i wolą zwycięstwa. Podopieczni trenera Leszka Hudziaka prowadzili już 5 punktami (12:7) i wydawało się, że dowiozą wygraną do końca. „Gieksa” odrobiła jednak straty i końcówka seta rozstrzygała się na przewagi. Ekipa z Katowic wykorzystała drugiego setbola i zwyciężyła 28:26, doprowadzając do tie-breaka.

Niesieni dopingiem swoich kibiców gospodarze ostatnią partię wygrali dosyć pewnie 15:11 i odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Po tym spotkaniu Norwid Częstochowa zajmuje 14 pozycję w tabeli, z dorobkiem 7 punktów. Następny mecz nasi siatkarze rozegrają w najbliższy czwartek (07.12) we własnej hali podejmą ostatnią drużynę Plus Ligi – Czarnych Radom. Początek spotkania o 15:45, wstęp na to spotkanie jest darmowy.