Norwid Częstochowa nie dał rady w starciu z Wartą Zawiercie

W meczu 17 kolejki Plus Ligi rozegranym w niedzielę (21.01) drużyna Exact Systems Hemarpol Częstochowa przegrała z Aluron CMC Wartą Zawiercie 0:3 (-23,-20,-18). MVP meczu został wybrany rozgrywający gości Miguel Tavares Rodrigues.

Norwid Częstochowa tylko w pierwszym secie był w stanie nawiązać wyrównaną walkę z aktualnym wiceliderem rozgrywek. Gra w tej partii toczyła się „punkt za punkt” do stanu 23:23. Decydujące dwa punkty zdobyli jednak zawiercianie, a seta zakończył asem serwisowym Trevor Clevenot.

Drugi i trzeci set to już wyraźna dominacja podopiecznych trenera Michała Winiarskiego, którzy zwyciężyli 25:20 i 25:18, a całe spotkanie 3:0.

Porażka częstochowian przy jednoczesnej niespodziewanej wygranej Barkomu Każany Lwów z Bogdanką LUK Lublin sprawiła, że Norwid Częstochowa spadł na 13 miejsce w tabeli. Następny mecz podopieczni trenera Leszka Hudziaka rozegrają już we wtorek (23.01), kiedy to na wyjeździe zmierzą się z liderem rozgrywek Jastrzębskim Węglem. O punkty ponownie będzie bardzo trudno.