Norwid Częstochowa awansował do Plus Ligi!

W meczu finałowym Tauron 1 ligi rozegranym w czwartek (18.05) siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa wygrali na wyjeździe z MKS Będzin 3:1 i tym samym zapewnili sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Norwid podobnie jak w poniedziałkowym (15.05) spotkaniu w Częstochowie był drużyną zdecydowanie lepszą i wygrał w identycznym stosunku 3:1. Nasi siatkarze triumfowali w pierwszym secie do 20, druga partia padła łupem gospodarzy, którzy zwyciężyli na przewagi do 24. Trzeci set ponownie wygrał Norwid do 23, a w czwartej, jak się okazało ostatniej partii częstochowianie zdeklasowali drużynę z Będzina wygrywając seta do 12!!!

Dzięki wtorkowej decyzji FIVB, która skracała rywalizację o awans do 2 zwycięstw Norwid zwyciężył w finale 2:1 i w przyszłym sezonie rywalizował będzie z najlepszymi drużynami w Polsce. To największy sukces częstochowskiej siatkówki od zdobycia przez AZS Częstochowa Pucharu Challange w 2012 roku.