Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nieudany start częstochowskich szermierzy

Facebook Twitter

Z ogromnymi nadziejami na zdobycie medali pojechali do Lublina na finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży częstochowscy szermierze.

fot. Pexels/ Pixabay

Zawodnicy WLKS Kmicic nie zaliczą jednak startu w tej prestiżowej imprezie do udanych. Relacjonuje dla Radia Jura Andrzej Zaguła szkoleniowiec WLKS Kmicic Częstochowa.

Ja myślę, że trochę nam szyki pokrzyżowała pandemia, nawet nie trochę i były problemy z halą, nie trenowaliśmy. Inni też mieli te problemy, może w mniejszym wymiarze, niestety u nas bardzo to dotkliwie przełożyło się na dyspozycję zawodników. Oczekiwania były troszkę większe. Zajęliśmy 7. miejsce w zmaganiach drużynowych. Indywidualnie – Jędrzej Krzemiński był najwyżej, bo na 14. miejscu, ale mamy nadzieję, że przyszłoroczna Olimpiada Młodzieży nam wynagrodzi te niepowodzenie – to trudno powiedzieć, ale ten słabszy występ. 

Młodzi zawodnicy z WLKS Kmicic nie składają jednak broni, już przygotowują się do kolejnych startów. Sezon mimo epidemii, nadal trwa..

Tych zawodów już zaplanowanych jest bardzo dużo, bo przeniesione zostały turnieje z wiosny na jesień. Praktycznie co tydzień mamy jakąś imprezę. Po Olimpiadzie Młodzieży pojechaliśmy natychmiast na zawody do Radlina, gdzie był rozgrywany taki turniej z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Bardzo dobrze tym razem młodsi chłopcy się spisali. Mistrzostwa Polski Młodzików w Szermierce, które odbędą się tutaj blisko Częstochowy, w Konopiskach. Później mamy kolejne zawody Pucharu Polski w kategorii Juniora Młodszego i Juniora. Są Mistrzostwa Śląska Młodzików, także tych zawodów dla szpadzistów naszego klubu jest bardzo dużo. 

Olimpiada w Lublinie za nami, za nami już też mistrzostwa Śląska w szermierce na szpady. W tej imprezie, która odbyła się w Bytomiu w niedzielę 11.10 – złoty medal w turnieju indywidualnym wywalczył Szymon Wojciechowski. Złoto wywalczył też zespół WLKS-u Kmicic Częstochowa startując w turnieju drużynowym. Oczywiście gratulujemy.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024