Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nietrafione prezenty gwiazdkowe znów mają szansę znaleźć właściciela

Facebook Twitter

Niepasujące ubranie, niewłaściwe kosmetyki, a może inne zbędne gadżety. Jeżeli znalazłeś pod choinką nietrafione prezenty, to zamiast je wrzucać na dno szuflady, możesz podzielić się z osobami ubogimi i potrzebującymi.

fot. Pixabay

Mówi o. Zygmunt Bola, opiekun Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego:

O. Zygmunt Bola: W okresie poświątecznym bardzo często zastanawiamy się, co zrobić z prezentem, który nie został trafiony. Nietrafione prezenty można przynosić lub przesyłać do Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego (adres: ul. Św. Barbary 6, 42-225 Częstochowa) lub przynosić osobiście od poniedziałku do soboty, w godzinach 8:00 do 10:30.

Punkt na co dzień wspiera ok. 140 osób. Często nie mogą one pozwolić sobie na żadne prezenty świąteczne. Stąd pomysł na cyklicznie powtarzaną akcję:

O. Zygmunt Bola: Jeżeli taki prezent otrzymałeś lub ktoś z twoich znajomych, można go przekazać potrzebującym z Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego. Prezenty te będziemy przekazywać dalej tym osobom, którym akurat może coś z tego, co przyniesiesz, będzie potrzebne. Akcja nietrafionych prezentów w bieżącym roku odbywa się już po raz 11.

Jak co roku zbiórkę niechcianych podarków przygotowano tuż po świętach, bo zyskuje ona wtedy na popularności. Okazuje się bowiem, że zawsze pod choinką znajdzie się przedmiot, który nie jest nam bardzo potrzebny. Dla kogoś innego może to być nie lada podarek. Akcję rozpropagowano skutecznie w Częstochowie, dzięki czemu nic się nie marnuje:

O. Zygmunt Bola: Przez wiele lat została ona rozbudowana nie tylko przez punkt charytatywny, ale także przez Fundację Ufam Tobie. Zaczęło się od informacji w tygodniku „Niedziela”, gdzie napisał czytelnik, że dostał bardzo dużo skarpet i nie wie co z nimi zrobić, i od tamtej pory rozpoczęła się akcja zbierania nietrafionych prezentów.

Warto odwiedzić zatem Jasnogórski Punkt Charytatywny i podzielić się gwiazdkowymi prezentami

– zachęcał o. Zygmunt Bola.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2023