Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wyjątkowa 8-metrowa choinka dla Ukrainy

Facebook Twitter

W klasztorze na Jasnej Górze trwa zbiórka pomocy rzeczowej dla Ukraińców. Mają to być oprócz żywności np. źródła ciepła i latarki. Ponadto trafią tam świąteczne kartki dla rodzin z życzeniami. W tym roku stanęła też przed Bazyliką symboliczna 8-metrowa choinka dekorowana w ukraińskie barwy.

fot. facebook.com/JasnaGoraNews

Mówił o tym przeor Jasnej Góry, o. Samuel Pacholski:

O. Samuel Pacholski: Te Święta Bożego Narodzenia są szczególne nie tylko dla mieszkańców Ukrainy, z uwagi na toczącą się wojnę są też szczególne dla nas – chcemy o was pamiętać. Dlatego na Jasnej Górze wraz z początkiem Świąt rozpocznie się zbiórka. By przyjść z pomocą tym wszystkim, którzy są pozbawieni prądu, ciepłej wody, ogrzewania, będziemy zbierać źródła światła – latarki, świece, baterie i zbierać pieniądze, żeby zakupić generatory prądu, które – mam nadzieję – jeszcze w styczniu pojadą na Ukrainę dla najbardziej potrzebujących.

Wyjątkowa choinka „Solidarni z Ukrainą” została przystrojona przed Bazyliką, będą mogli od razu zauważyć ją pielgrzymi, którzy dotrą tutaj na Boże Narodzenie:

Alicja Janowska: Ta choinka, nasza wspólna choinka „Solidarni z Ukrainą” będzie świadectwem naszej wspólnoty i naszej modlitwy. Na Jasnej Górze musimy się przede wszystkim modlić, a potem dopiero uruchomić nasze serca, żeby pomagać. (…)

– dodaje Alicja Janowska, dyrektor delegatury w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach.

fot. facebook.com/JasnaGoraNews

W dekorowanie wyjątkowego drzewka zaangażowały się dzieci:

Ojcowie Paulini mają na Ukrainie 5 placówek. W Brovarach koło Kijowa, kościół służy m.in. jako schron, w Kamieńcu Podolskim klasztor został zamieniony w całości na dom dla uciekinierów ze wschodniej Ukrainy.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023