Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Nienawiści mówię NIE!” i „Błyszczę przykładem” – kampanie na rzecz uczniów wystartowały w regionie

Facebook Twitter

Wystartowały dwie nowe kampanie społeczne na rzecz dzieci i młodzieży. Policja i Starostwo Powiatowe w Częstochowie wspólnie poprowadzą działania pod szyldem „Nienawiści mówię NIE!” i „Błyszczę przykładem”.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Wszystko dla bezpieczeństwa uczniów, nie tylko na drodze.

Mają na celu przede wszystkim propagowanie prawidłowej postawy wśród dzieci i młodzieży dotyczące ich własnego bezpieczeństwa w roku bieżącym oraz w 2022. „Nienawiści mówię NIE” skierowany jest do dzieci i młodzieży, wśród których współcześnie hejt jest jednym z najważniejszych obszarów tematycznych, a który dodatkowo w dobie pandemii Covid-19 przeniósł się w większości do internetu. Konkurs dla szkół średnich z terenu powiatu częstochowskiego na logo kampanii

– mówi Patryk Jeziak, rzecznik Starostwa Powiatowego w Częstochowie, który zachęca do projektowania logo w ramach konkursu.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi młodzieży na problem mowy nienawiści, zwłaszcza w internecie. Zachęcamy do udziału. Dla najlepszych dwóch twórców czekają atrakcyjne nagrodym.in. tablet multimedialny, smartphone czy smartwatch. Dodatkowo są przeprowadzane prelekcje, w trakcie których profilaktycy z wydziału prewencji omówią tematykę mowy nienawiści oraz tematykę odpowiedzialności karnej nieletnich wśród uczniów ze szkół średnich z terenu powiatu częstochowskiego.

Obie akcje mają wymiar profilaktyczno-edukacyjny. Mają trafić zarówno do rówieśników, jak i dorosłych. Kampanie obejmą swym zasięgiem uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu całego powiatu częstochowskiego. „Akcja „Błyszczę przykładem” dotyczy bezpieczeństwa w drodze do szkoły i do domu. Policja poprawi zatem widoczność uczniów na jezdni:

W trakcie prelekcji oraz akcji promocyjnych rozdawane będą odblaski promujące założenia kampanii. Zostanie również ogłoszony konkurs w formie rozwiązywania krzyżówki, skierowany dla szkół podstawowych z terenu powiatu częstochowskiego. Cieszymy się, że dla dobra naszych mieszkańców udało się nawiązać współpracę pomiędzy Starostwem, Komendą Miejską Policji a KRUSem. Wszystkie trzy instytucje prowadziły różne działania, teraz udało się je połączyć w jedną akcję, która – mamy nadzieję – przyniesie poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.

Władze powiatowe będą zatem chronić uczniów zarówno na drodze, jak i przed hejtem w internecie, zapowiada Patryk Jeziak ze Starostwa w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj