Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nie spodziewaliśmy się aż takich trudności, mówią Radiu Jura częstochowscy kierowcy. Sprawdziliśmy jakie są terminy zakończenia wszystkich drogowych inwestycji w Częstochowie

Facebook Twitter

To największa i najdroższa inwestycja drogowa we współczesnej historii Częstochowy, ale niestety mamy też największe od kilkudziesięciu lat utrudnienia w mieście.

Ruszyła przebudowa Alei Wojska Polskiego. I nie trzeba nikomu tłumaczyć, że ta arteria pilnie musi zostać zmodernizowana, problem wynika z faktu, że w Częstochowie równolegle prowadzonych jest kilka drogowych inwestycji.

Zacznijmy od Wojska Polskiego, nową drogą, po nowych wiaduktach przejedziemy nie wcześniej niż w drugiej połowie 2023 roku. Znacznie krócej poczekamy na odbiór pozostałych inwestycji. Jako pierwsze prace mają zakończyć się w ciągu Alei Niepodległości.

To już za długo trwa przede wszystkim i jest bardzo niebezpiecznie jak mijają się autobusy albo większe samochody z osobówkami, zjeżdża się często na pobocze, poza krawężnikiem.

– mówi mieszkanka Częstochowy.

W obu kierunkach po nowych pasach przejedziemy już w połowie sierpnia. Później do końca września mają jeszcze być prowadzone prace kosmetyczne, które jednak nie będą mocno wpływać na ruch. Przebudowa linii tramwajowej ma zakończyć się już w tym miesiącu. Tramwaje ponownie wyjadą już na nowe tory na początku września, możliwe, że będzie to już 4 września. Ulicą Mirowską, między Starym Rynkiem a Szpitalem, a konkretnie przebudowanym już mostem ponownie przejedziemy w grudniu tego roku. To w temacie zakończenia prac. W między czasie rozpoczną się też kolejne, tym razem chodzi o DK46- są już zezwolenia, w tym miesiącu ma zostać formalnie przekazany plac budowy, później wytyczanie zmiany organizacji ruchu, prace na DK 46 prawdopodobnie ruszą w drugiej połowie września.

 

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj