Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nie daj się okraść w święta, przestrzega częstochowska policja

Facebook Twitter

Nie daj się okraść robiąc świąteczne zakupy. Przestrzega nas przed lekkomyślnym zachowaniem w sklepach i na targowiskach częstochowska policja. Bardzo łatwo skusić swoją niefrasobliwością grasujących kieszonkowców.

fot. Pixabay

Czas przed Wielkanocą to dla nich dni większej aktywności:

Wszędzie tam, gdzie są duże skupiska ludzi, należy zachować szczególną ostrożność. Kieszonkowcy bowiem wykorzystają każdą okazję, by nas okraść, szczególnie nasze przedświąteczne rozkojarzenie i pośpiech. Jeśli mamy przy sobie większą kwotę pieniędzy, nie trzymajmy jej w jednym miejscu. Rozdzielając i umieszczając ją w różnych miejscach, zmniejszymy ryzyko ewentualnej utraty całej posiadanej gotówki. Płacąc za zakupy nie pokazujmy całej zawartości portfela, nie zapisujmy nr PIN na karcie płatniczej, nie eksponujmy go również w widocznym miejscu.

Podkom. Sabina Chyra-Giereś, rzecznik miejskiej komendy, przypomina, że przestępcy wiedzą co zrobić, by okraść nas z gotówki, przejąć smartfona, kartę czy cały portfel.

Robiąc zakupy pamiętajmy, aby nie przechowywać dokumentów, pieniędzy czy telefonów komórkowych w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza czy kurtki. Nie zostawiajmy swoich saszetek, torebek czy plecaków bez opieki i nadzoru np. w koszu czy wózku zakupowym. Przestępcy doskonale wiedzą, że w tym okresie jesteśmy zabiegani i roztargnieni, dlatego wykorzystają każdą sposobność, by nas okraść.

Nie traćmy z oczu torebki, plecaka czy saszetki z pieniędzmi

– radzi rzecznik częstochowskiej policji. Przedświąteczny okres wzmożonej liczby kupujących w sklepach prowokuje najwięcej kradzieży kieszonkowych.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024