Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Narodowe Czytanie. Zachęcamy do udziału także w Częstochowie

Facebook Twitter

Była już „Lalka”, czytano „Quo Vadis", w tym roku czas na „Wesele”. Już w najbliższą sobotę (02.09) w ramach projektu Narodowego Czytania spotkamy się ponownie w Altanie Parkowej pod Jasną Górą, oczywiście z książką w ręku.

O to czy czytamy pytaliśmy mieszkańców Częstochowy.

Tegoroczna edycja obcowania z klasyką polskiej literatury podczas Narodowego Czytania, zaskoczy nas nową formułą. Opowiedziała nam o tym Beata Grzanka, dyrektorka częstochowskiej biblioteki:

Oficjalne rozpoczęcie publicznej lektury Stanisława Wyspiańskiego odbędzie się o godz. 12.00. Organizatorzy zaplanowali również występ młodzieży, który poprzedzi całe przedsięwzięcie. Żyjąc w szybkim tempie nie zdajemy sobie sprawy z korzyści jakie daje nam kilka minut spędzonych przy dobrej lekturze. A czy wspomniana inicjatywa jest dobrym pomysłem na promocję słowa pisanego? Jak oceniamy poziom czytelnictwa? To pytanie do częstochowian…

Narodowe Czytanie zainicjowane zostało w 2012 roku. W tym roku „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zostało lekturą Narodowego Czytania. Finał tegorocznej, szóstej już edycji w najbliższą sobotę, 2 września.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2020