Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Napisali najciekawsze prace dyplomowe dotyczące Częstochowy, są już nagrodzeni w miejskim konkursie

Facebook Twitter

Coroczny, organizowany przez miasto konkurs dla absolwentów szkół wyższych został rozstrzygnięty. Chodzi w nim o wyłonienie najepszych prac magisterskich, dyplomowych, doktorskich czy inżynierskich dotyczących Częstochowy.

fot. StartupStockPhotos/ Pixabay

W tym roku do magistratu na plebiscyt wpłynęło 11 prac. Nagrodę za najlepszą otrzymał Emil Kuliński.

Jest mi bardzo miło, że przyznano mi tę nagrodę. Praca dotyczyła dynamicznej regulacji ciśnienia sieci wodociągowej. Był to projekt, który wdrożyliśmy do realizacji na częsci obszaru częstochowskiego i Poczesnej, gdzie w odpowiedni sposób zaczęliśmy zarządzać ciśnieniem, co przyniosło bardzo duże efekty w postaci zmniejszenia awaryjności sieci wodociągowej i strat wody w wyniku tej awarii.

Nagrodzona doktorska praca okazała się nie tylko częścią badań w trakcie doktoratu, ale i dotyczyła rozwiązań, które sprawdzają się już na co dzień w częstochowskich wodociągach:

Wdrożenie już zostało zastosowane. W chwili obecnej powielamy działania i naukę, którą nabraliśmy, na tamtym przykładzie powielamy nasze doświadczenia w innych strefach sieci wodociągowej. Nowe rzeczy w pracy są zawsze bardzo motywujące, rozwijające. Póki co pracujemy na tak dużym układzie sieci wodociągowej, że jest jeszcze na pewno sporo rezerw i technologii do zastosowania, żeby naszym klientom pomóc

– mówił zwycięzca konkursu Emil Kuliński. W miejskim konkursie na najlepszą pracę dotyczącą Częstochowy, wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Ryś, Laura Słotwińska i Marlena Przybylska. Gratulujemy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj