Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Na to się nie zanosiło! Koniec sporu w szpitalu na Parkitce?

Facebook Twitter

Jest porozumienie na linii dyrekcja – lekarze. 140 medyków ma wycofać swoje wypowiedzenia z pracy. Wcześniej obie strony złożyły przeciwko sobie doniesienia do prokuratury za działanie niezgodne z prawem. Udało się jednak zawrzeć porozumienie.

Dwa główne czynniki to konieczność utrzymania ciągłości świadczeń medycznych i zamknięcie szpitala w Blachowni. Dyrekcja postanowiła przyjąć postulaty strajkujących lekarzy w piątek (29.11.). W spotkaniu uczestniczył także Wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski.

Co dalej? Miejmy nadzieję, że rozwiąże się kwestia dotycząca leków. O liście lekarstw, które mają być kupowane w dalszym ciągu decydować będzie komitet terapeutyczny, ale dodatkowo wprowadzony zostanie nowoczesny system składania zamówień oraz bieżąca kontrola szpitalnej apteki.

Drugi postulat lekarzy także wkrótce ma zostać spełniony – chodzi o zmiany personalne na stanowisku wicedyrektora ds. ekonomicznych. Ale najważniejsze, że 1 stycznia, pacjenci nie zostaną w Częstochowie bez opieki lekarskiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023