Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym powstaną bramki do rugby

Facebook Twitter

139 zadań miasto będzie musiało zrealizować w przyszłym roku w ramach najnowszej edycji budżetu obywatelskiego. Zakończyło się głosowanie, w którym wzięło udział niemal 25 tysięcy mieszkańców. Do rozdysponowania jest niemal 9,5 mln zł z miejskiego budżetu.

Najbardziej aktywni okazali się mieszkańcy Mirowa, Kiedrzyna i Błeszna. W zestawie zadań ogólnomiejskich największe poparcie otrzymało zadanie dotyczące pomocy bezpańskim zwierzakom ze schroniska przy Gilowej. Na liście przegłosowanych projektów- znalazły się także Bramki do rugby na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym.

W tym roku odważyliśmy się wystartować z projektem do budżetu ogólnomiejskiego i udało się. Udało się zadanie, które było dla nas priorytetowe, ponieważ umiejscowienie bramek na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym pozwoli nam na organizację kilku zawodów młodzieżowych w ciągu roku na obiekcie, który jest do tego doskonale przygotowany a poza tym znajduje się w świetnej lokalizacji. Z pewnością przełoży się to na promocję naszej dyscypliny, jak równie na pozyskanie większej ilości młodych adeptów, którzy będą mogli uprawiać nasz piękny sport w bardzo komfortowych warunkach.

Rugby to nadal dyscyplina niszowa, w Częstochowie zyskuje jednak nowych zwolenników. Co pokazują też wyniki głosowania w tegorocznym budżecie obywatelskim.

Dodatkowo w 2021 roku w siedmiu dzielnicach naszego miasta, taki jak Dźbów, Gnaszyn-Kawodrza, Lisiniec, Dzielnica Podjasnogórska, Dzielnica Północ, Trzech Wieszczów oraz Zawodzie-Dąbie, odbywać się będą ogólnodostępne treningi rugby dla dzieci i młodzieży. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i chcielibyśmy z tego miejsca podziękować każdej osobie za oddane głosy i za to, że Częstochowianie po raz kolejny obdarzają nasz klub zaufaniem i głosują na zadania, które przygotowaliśmy

– mówiła Katarzyna Sterna z Częstochowskiego klubu Rugby.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023