Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

MPK zlikwidowało przystanek Równoległa. Wiemy z jakiego powodu

Facebook Twitter

To nie jest dobra informacja dla pasażerów komunikacji miejskiej. MPK zlikwidowało przystanek Równoległa. Zatrzymywały się przy nim autobusy linii nr 12, 20, 58, 80 i 100 - jadące w kierunku centrum Częstochowy.

nowa linia autobusowa Gmina Janów Komunikacja Miejska w Lublińcu

MPK zlikwidowało przystanek Równoległa

Z takich zmian nie są zadowoleni pasażerowie. W wiadomości jaką otrzymaliśmy od słuchacza Kamila czytamy, że:

Przystanek w tej lokalizacji był dużym ułatwieniem – nie tylko dla uczniów, którzy mogli dostać się do pobliskiej szkoły, ale też dla emerytów, którzy wybierali się na zakupy do pobliskiego centrum handlowego.

Jaki jest powód likwidacji przystanku o to zapytaliśmy w magistracie:

Tomasz Jamroziński: Krótko mówiąc, chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo. Przejazd autobusów aleją Niepodległości został wprowadzony na czas przebudowy DK 91. W tym ciągu komunikacja miejska odbywa się tramwajami. Tymczasowo dopuszczono wspólne perony tramwajowo-autobusowe. Jednak na tym konkretnym przystanku przy ulicy Równoległej mieszkańcy narzekali, że jest wąski i łatwo o groźny wypadek podczas wysiadania

– wyjaśnia Tomasz Jamroziński z Biura Prasowego Urzędu Miasta Częstochowy, który przypomina, że zmiana już obowiązuje. Decyzję podjął Wydział Inżynierii Miejskiej i Kontroli, kierując się bezpieczeństwem pasażerów:

Tomasz Jamroziński: Rada Dzielnicy Ostatni Grosz, do której docierały głosy zaniepokojonych pasażerów, zwróciła się do Wydziału Inżynierii Miejskiej Kontroli z prośbą o zainstalowanie siatki ogrodzeniowej na przystanku Równoległa, co z automatu po stronie jezdni blokuje możliwość wejścia do autobusu. Decyzja została podyktowana względami bezpieczeństwa

– informował Tomasz Jamroziński.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024