Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Moje Serce Dało Ci Dom”, stwórz rodzinę dla dzieci w potrzebie

Facebook Twitter

Doroczna konferencja na temat rodzicielstwa zastępczego zgromadziła częstochowian podczas podsumowania kampanii MOPS-u. Akcja trwa w mieście nieprzerwanie, zachęcając mieszkańców do podjęcia trudu stworzenia rodziny dla dzieci w potrzebie.

fot.StockSnap/ pixabay.com

Mamy takich profesjonalnych rodzin zastępczych w Częstochowie nadal o wiele za mało. Dlaczego warto być zastępczym rodzicem? Mówi Sylwia Kołodziejczyk, rodzic zastępczy dla czwórki dzieci:

Podsumowanie i konferencja organizowana jest z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz Częstochowskich Dni Rodziny, które właśnie trwają w mieście. Realizatorem działań na polu poszukiwania opiekunów do pieczy zastępczej i tworzenia zawodowych rodzin zastępczych jest częstochowskie Stowarzyszenie „Dla Rodziny”. Mówi prezes Stowarzyszenia Dla Rodziny Lidia Zeller:

Podczas konferencji podsumowującej projekt w naszym mieście, rodzinom zastępczym wręczono wyróżnienia „Anioły Rodzicielstwa Zastępczego”. Działania będą kontynuowane, potrzeby stale rosną, a ambicją Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej jest stworzenie prawdziwych domów poza placówkami, dla wszystkich dzieci do 10. roku życia. Co mówi Marzena Kowalczyk z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej?

Rozmawiał Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj