Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Młodzi Na Start” – dotacje od Agencji Rozwoju Regionalnego dla młodych osób, które chcą mieć własną firmę

Facebook Twitter

Najnowszy projekt częstochowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego "Młodzi Na Start" ma szansę poprawić sytuację na lokalnym rynku pracy. Ma zaktywizować osoby, które chcą perspektywicznie myśleć o pracy, także we własnej firmie.

fot. arr.czestochowa.pl

Projekt jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Oferujemy dotację na założenie działalności gospodarczej. Jest on skierowany do mieszkańców Częstochowy, a także powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego i myszkowskiego, dla osób młodych do 30 lat, które utraciły pracę w wyniku pandemii. Oferujemy takim osobom dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej, na utworzenie firmy w wysokości 23 tys. złotych.

Jak mówi Marcin Kozak, prezes ARR w Częstochowie, projekt został przede wszystkim pomyślany jako pomoc dla osób, które napotkały trudności i straciły pracę w ciągu ostatniego roku. Jak mogą wykorzystać finansowe wsparcie?

Można przeznaczyć te środki na zakup wyposażenia środków trwałych. To są wydatki inwestycyjne. Poza tym wsparcie pomostowe przez 6 miesięcy w wysokości 2 600 złotych, także łącznie ponad 38 tys. złotych uczestnicy naszego projektu będą mogli uzyskać. Dodatkowo oferujemy im szkolenia umożliwiające uzyskanie wiedzy, umiejętności niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej. Nabór do projektu rozpoczynamy 12 maja, kończymy 2 czerwca.

Jeżeli masz mniej niż 30 lat, możesz stworzyć nową firmę z dedykowaną dotacją

– zachęca Marcin Kozak, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego. Agencja służy szczegółami na temat projektu „Młodzi Na Start” i zachęca do kontaktu zainteresowane osoby.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj