Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mikołaj jak co roku zajrzy na Krakowską. Finał akcji fundacji Adullam 3 grudnia

Facebook Twitter

Fundacja Chrześcijańska „Adullam” po raz 15 organizuje świąteczną akcję „Mikołaj z ulicy Krakowskiej”. Jej celem jest pomoc ok. 800 dzieciom z naszego regionu. M.in. to osoby niepełnosprawne czy z pieczy zastępczej.

Trwają przygotowania paczek z prezentami, ale to przedsięwzięcia cały czas można wesprzeć – poprzez zrzutkę internetową:

Pomagamy dzieciom, które pochodzą z bardzo różnych środowisk i rodzin. Są to dzieci zarówno z niepełnosprawnością, jak i dzieci zdrowe. To, co chyba najważniejszego w ogromnej paczce mikołajowej, to będzie tegoroczna akcja społeczna pt. „Dzielę się” – to tytuł nadany przez dzieci z naszej świetlicy „Życie poza szkołą”, prowadzoną przez fundację. Dotyczy dzielenia się zawartością tej ogromnej paczki słodyczowej z kimś bliskim.

Jak mówi Elżbieta Ferenc – prezes Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”. Obdarowane dzieci znajdą w paczkach tzw.” instrukcje dobra”. Do obdarowanych:

Służy tak naprawdę tylko uwrażliwieniu nas na potrzeby drugiego człowieka, jak również na spojrzenie – co wokół mnie jeszcze takiego, czym mogę się podzielić, poza paczką słodyczową. Liczymy na wrażliwość i na chęć wsparcia naszej akcji, bo rzeczywiście brakuje nam środków finansowych. Założeniem do przygotowania paczki słodyczowej jest to, żeby we wszystkich 800 paczkach znajdowały się dokładnie te same produkty. Dzieci są przede wszystkim szczęśliwe i radosne, i chcielibyśmy, żeby to tak wyglądało.

Paczki trafią do ok. 800 dzieci z Częstochowy, ale też z gminy Mykanów, Konopisk, Blachowni i Kłobucka.

3 grudnia o godz. 15:00 rozpoczynamy Mikołaja na podwórku ul. Krakowskiej 34, czyli w siedzibie Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam” wespół z naszymi partnerami. Mikołaj przybędzie, aby rozpocząć swoją pracę dzielenia się tym, co przygotowywał dla naszych milusińskich od dłuższego czasu.

Doroczną akcję polecała prezes fundacji Adullam Elżbieta Ferenc.

fot. facebook.com/fundacjachrzescijanska

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj