Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miejskie korepetycje dla dzieci w dobie pandemii ruszają 15.10

Facebook Twitter

Ponad tysiąc uczniów weźmie udział w pilotażowym programie zajęć wyrównawczych, realizowanych w 8 częstochowskich podstawówkach.

EDU-AKCJA służy uzupełnieniu braków wśród dzieci, które w czasie pandemii mają problemy w nauce. Zaplanowanych zostało blisko 2 tysiące godzin zajęć.

Odpowiadamy na potrzeby edukacyjne naszych uczennic i uczniów. W sytuacji, kiedy mieliśmy Covid mieliśmy pracę zdalną. Kiedy wiele osób poprzez swoje wykluczenie cyfrowe albo z wielu innych powodów miało utrudniony dostęp do nauki, dzisiaj objawiają się różnego rodzaju braki. Braki chcemy niwelować właśnie poprzez akcję EDU-AKCJA – to wiem, to rozumiem, to umiem dla tych dzieciaków, które zostały wytypowane przez dyrektorów poszczególnych szkół, którzy z takich zajęć właśnie powinni skorzystać, aby dogonić te braki, które złapali w międzyczasie. Mam nadzieję, że ten nasz pilotażowy program, który będzie trwał od 15 października do 18 grudnia przyniesie dużo dobrych efektów.

mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Z projektu „Edu-akcja” skorzystają uczniowie ośmiu „podstawówek” zlokalizowanych w różnych dzielnicach naszego miasta czyli SP nr 8, 9, 21, 22, 31, 32, 38 i 49, Zajęcia będą prowadzone w ośmioosobowych grupach.

Projekt będzie wiązał się z zajęciami dodatkowymi, realizowanymi już po godzinach normalnej nauki w szkole. Nauczyciele będą odbywać takie zajęcia wyrównawcze z uczniami i oczekujemy i dodatkowej pracy od nauczycieli, i dodatkowej pracy od strony uczniów, ale liczymy, że później po zakończeniu tej akcji będzie wielu zadowolonych, wielu szczęśliwych, że dzięki tym zajęciom udało im się dogonić ten czas, który został być może zmarnowany wtedy, kiedy nie było tych zajęć na takim poziomie i w taki sposób, do jakiego się przyzwyczaili. 

Mówił prezydent Częstochowy – Krzysztof Matyjaszczyk. Pomysłodawcą projektu jest częstochowski radny Dariusz Kapinos. Dlaczego program nie będzie realizowany we wszystkich szkołach?

Wiem, że jest to mało. Wiem, że należałoby zrobić we wszystkich placówkach szkolnych tego rodzaju zajęcia, ale oczywiście środki finansowe, które zawsze za tym idą, nie pozwalają nam na to, żeby wprowadzić to w całej Częstochowie. 

Całość rozpocznie się 15 października i potrwa do 19 grudnia. Koszty realizacji programu zostaną pokryte z budżetu miasta, w części w ramach środków, które i tak należałyby się niektórym nauczycielom w ramach tzw. dodatku uzupełniającego.

Każdego tygodnia odbędzie się 246 godzin lekcyjnych, z takich przedmiotów, jak edukacja wczesnoszkolna, język polski, matematyka, chemia, fizyka, historia, czy język angielski. Łączny czas wszystkich zajęć, zaplanowanych do realizacji w ramach pilotażowego programu to 1968 godzin.

Dla klas I-III zajęcia wyrównawcze będą odbywać się w szkołach w godz. od 15 do 17.15, dla klas IV-VIII – w godz. od 16 do 18.45, przy nauce dwuzmianowej zajęcia mogą odbywać się od godz. 10-10.30.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj