Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Międzynarodowy projekt historyczny dla szkół z Łotwy, Litwy i Częstochowy

Facebook Twitter

Międzynarodowy projekt historyczny dla szkół w Częstochowie, Wilnie i Rezekne. Dzięki grantowi jaki otrzymała Częstochowa od Komisji Europejskiej uda się zrealizować ważny w edukacji projekt. 

fot. czestochowa.pl

Nazwany został „Przeszłość Buduje Przyszłość – Sąsiedzi Równych Praw”. Projekt będzie realizowany w ramach międzynarodowego partnerstwa z Polskim Gimnazjum w Rezekne na Łotwie i Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Wilnie. W naszym mieście we współpracę z uczniami i nauczycielami ze wschodu zaangażowane będą: V Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Podstawowa nr 21 oraz Zespół Szkół Specjalnych nr 28. Częstochowa pełni jednocześnie funkcję lidera projektu.

Za ponad 400 tys. zł europejskich środków odbędą się specjalne warsztaty i międzynarodowe konferencje, seminaria i wizyty studyjne. Kluczowym elementem projektu ma być wystawa „Los dzieci w czasie wojny”, prezentowana we wszystkich miastach uczestniczących w projekcie.

Celem jest dotarcie z działaniami artystycznymi, wystawami i prezentacjami do jak największej liczby adresatów. Chodzi w nim oczywiście o pielęgnowanie pamięci o wspólnej historii. Wystawa zostanie przygotowana w 5 językach: litewskim, łotewskim, polskim, angielskim i hebrajskim. Powstanie także katalog ze zdjęciami z wystawy.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023