Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rozpoczyna się czas egzaminów maturalnych

Facebook Twitter

Dzisiaj (04.05) ważny dzień dla tegorocznych maturzystów. 29 kwietnia zakończyli rok szkolny, teraz po dłuższej weekendowej przerwie rozpoczynają maraton egzaminów. Do matury z języka polskiego w Częstochowie przystąpi 2402 uczniów. 

fot. Pixabay

Po środowej batalii z językiem ojczystym, w czwartek do zdania obowiązkowa matematyka, a przed końcem tygodnia jeszcze język angielski. W piątek po południu z kolei egzaminy z pozostałych języków obcych. Każdy maturzysta, przypomnijmy, zdaje 3 egzaminy poziomu podstawowego i co najmniej jeden na poziomie rozszerzonym.

Pisemne sprawdziany maturalne potrwają do 23 maja. Łatwiej jest w częścią ustną, bo te matury muszą zdawać wyłącznie kandydaci, którzy rekrutują się na uczelnię zagraniczną lub gdy ustny egzamin wynika z porozumienia międzynarodowego szkoły. W całym województwie do tegorocznej matury zgłosiło się ponad 37,5 tys. uczniów. Tylko 9 to młodzi obywatele Ukrainy.

Oczywiście do matury mogą przystąpić wyłącznie absolwenci, co roku też do egzaminu podchodzą pojedyncze osoby, które z przyczyn losowych nie mogły zdawać jej poprzednio.

Maturzystom życzymy powodzenia!

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2022