Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Marszałkowski Budżet Obywatelski: Znamy wyniki. Częstochowa i region też zyskają

Facebook Twitter

Mieszkańcy województwa śląskiego zdecydowali jak rozdysponować kwotę 5 mln złotych. Znamy wyniki w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Są i projekty dla Częstochowy i regionu. 

Marszałkowski Budżet Obywatelski
Fot. bo.slaskie.pl

Marszałkowski Budżet Obywatelski. Jakie zadania doczekają się realizacji?

W puli ogólnej – wojewódzkiej nie przebiły się pomysły dla Częstochowy, ale z puli regio do realizacji wybranych zostało 14 zadań. W tym m.in. spektakl muzyczny „Dziwni”, dotykający problemów zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu w głosowanie mieszkańców z powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, myszkowskiego oraz w samej Częstochowie, doczekają się realizacji jeszcze dodatkowe zadania. To zajęcia sportowe dla dzieci z Żarek, Krzepic, Kamyka i z Częstochowy oraz kupno detektorów napięcia w zakresie ochrony zdrowia i życia mieszkańców z powiatu kłobuckiego i częstochowskiego. Projekt ma wspierać działania strażaków. Będzie kosztował ok. 100 tys. złotych. Jak co roku mieszkańcy wybrali te zadania, które w ich ocenie były najciekawsze.

V edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego okazała się rekordowa pod względem oddanych głosów. W tym roku było ich ponad 44,5 tys.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024