Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Marsz Białych Serc. Młodzież przeciwko narkotykom i innym używkom

Facebook Twitter

„Kto z kim przestaje, takim się staje" – to hasło tegorocznej Kampanii Białych Serc. Inicjatywa ma przestrzec młodzież i dzieci przed negatywnym wpływem otoczenia, które może prowadzić do uzależnień.

Marsz Białych Serc
Fot. facebook.com/perasadaczest

Marsz Białych Serc przeszedł ulicami Częstochowy

Jak co roku miejską inicjatywę w sferze profilaktyki podsumowuje marsz na ulicach Częstochowy. Młodzież na temat szkodliwości używek wie bardzo dużo:

Inicjatywa co roku zwraca uwagę na zagrożenia związane z uzależnieniami od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, gier komputerowych, czy hazardu. W taką aktywność uświadamiającą młodych mieszkańców włączają się obok szkół, Dom Pomocy Społecznej przy. ul. Konkiewicza i Stowarzyszenie Perasada.

Anna Herman: Nasi podopieczni też borykają się z różnymi problemami, uzależnieniami i pomagamy im walczyć z tym. I chcemy, żeby oni też byli takim świadectwem dla dzieci i dla młodzieży, że jednak nie warto wchodzić w uzależnienia.

Monika Pieniążek: Marsz Białych Serc organizujemy w ramach XIX kampanii Biały Serc, w ramach Programu Przeciwdziałania Narkomanii. Na ten finał zaprosiliśmy szkoły podstawowe, organizacje pozarządowe

– mówią Anna Herman z częstochowskiego DPS-u oraz Monika Pieniążek, prezes Częstochowskiego Stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnością „Perasada”.

Marsz Białych Serc

Marsz Białych Serc/ Fot. facebook.com/perasadaczest

O tym jak groźne są wszelkie uzależnienia, rozmawialiśmy z uczniami:

Biorę udział w kampanii, ponieważ uważam, że walka z uzależnieniami jest bardzo ważna. Prowadzą one do konfliktów i wielu długów i powinno się zwracać uwagę na takie rzeczy.

Trzeba pokazać innym, że uzależnienia są złe i że młodym wieku można sobie psuć zdrowie.

(…)

Uważam, że uzależnienia są teraz tematem tak popularnym i tak powodującym zniszczenia u naszych dzieci. Dlatego od najmłodszych lat, od podstawówki już walczymy z tego typu uzależnieniami.

– mówili nauczyciele i młodzież, którzy wspólnie przeszli ulicami Częstochowy w tegorocznym Marszu Białych Serc. W akcję włączyło się ponad 30 szkół w naszym mieście.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj