Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Lotnisko w Pyrzowicach z ambitnymi planami. Wybudują rękawy i tunel

Facebook Twitter

Wielkie plany inwestycyjne na najbliższe lata ma lotnisko w Pyrzowicach. Do 2033 roku port planuje wybudować nowe centrum przesiadkowe, parking wielopoziomowy i co najważniejsze nowy terminal pasażerski.

Fot. facebook.com/KatowiceAirport

Lotnisko w Pyrzowicach

Nowy terminal pasażerski za prawie 950 mln złotych wyposażony będzie w rękawy i połączony tunelem ze stacją kolejową „Pyrzowice Lotnisko”. Dzięki temu przepustowość pasażerów zwiększy się do 8 mln rocznie. Które inwestycje wystartują w takim razie w tym roku?

Artur Tomasik: Rozpoczynamy w tym roku budowę centrum do przeładunku towarów i paliw. Bardzo ważna inwestycja z punktu widzenia funkcjonowania portu. Dostawy paliwa to element krytyczny w działalności portu. Na tę inwestycję dostaliśmy prawie 50 mln zł środków z Unii Europejskiej. Myślę, że ten projekt był bardzo dobrze przygotowany, stąd też pozytywna decyzja komisji. To jest projekt, który ma dualne wykorzystanie. Projekt, który dofinansowanie otrzymał z funduszu Military Mobility i w związku z tym z tej infrastruktury też w razie potrzeby będzie korzystało wojsko.

Mówi Artur Tomasik prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego w Katowicach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj