Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Lotnisko w Pyrzowicach: Wyślij paczką rzeczy, których nie wniesiesz na pokład

Facebook Twitter

Lecisz samolotem i musisz wyrzucić z bagażu podręcznego zarekwirowane przez obsługę lotniska kosmetyki. Teraz nie będą lądować w koszu, informuje Port Lotniczy w Pyrzowicach.

Lotnisko w Pyrzowicach
fot. FB.Katowice Airport

Kontrola bezpieczeństwa uruchomiła tutaj dla pasażerów nowe udogodnienie. Na lotnisku stanęły paczkomaty jednej z firm kurierskich, gdzie będzie można szybko nadać przed wylotem, zatrzymane kosmetyki, perfumy i inne niedozwolone na pokładzie przedmioty. Wystarczy je spakować i nadać do rodziny, przyjaciół czy sąsiadów. Być może dzięki temu nie będzie dochodzić do sytuacji, gdy zrozpaczeni pasażerowie musieli pożegnać się z kosztownymi rzeczami, które niefrasobliwie lub z niewiedzy pakowali do podręcznych bagaży.

fot. FB.Katowice Airport

Takie rozwiązane ma też zniwelować stres, który w związku z kontrolą odczuwali pasażerowie przed wylotem. Pyrzowicki port lotniczy informuje, że taki pomysł testowały też inne lotniska, rozwiązanie sprawdziło się w praktyce także w innych krajach. Udogodnienie na naszym lotnisku działa od poniedziałku 15 stycznia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj