Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Lekarze potwierdzają nasze informacje. Widać efekt plagi szerszeni

Facebook Twitter

W tym roku szerszenie na prywatnych posesjach to już plaga. Usuwają je w mieście i regionie wyspecjalizowane firmy, o pomoc mieszkańcy proszą też straż pożarną. Od początku roku ponad 1500 razy.

W tym roku szerszenie na prywatnych posesjach to już plaga. Usuwają je w mieście i regionie wyspecjalizowane firmy, o pomoc mieszkańcy proszą też straż pożarną. Od początku roku ponad 1500 razy. Tymczasem z uwagi na gorące lato, mamy tych owadów w bieżącym sezonie bardzo dużo. Co widać także po liczbie ukąszonych osób, jakie zgłaszają się na szpitalny SOR.

Jak mówi dr. Wojciech Konieczny, warto wiedzieć jak właściwie zachować się w przypadku pokąsania przez szerszenia. Wszelkie przypadki związanie z użądleniami w okolicach twarzy czy szyi trzeba zgłosić lekarzowi. Nie wolno lekceważyć także przypadków użądleń przez te owady u dzieci. Tutaj reakcja alergiczna organizmu może nastąpić o wiele częściej i szybciej.

Dodaje dr Wojciech Konieczny, dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. O niebezpieczne ukąszenia szerszeni pytał Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2020