Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ktoś podrzuca śmieci na osiedla ZGM na Północy i Wyczerpach. Spółka miejska działa i monitoruje teren

Facebook Twitter

ZGM w Częstochowie walczy z podrzucaniem śmieci na swoje osiedla. Skierował do wszystkich komunikaty, a tablice informacyjne pojawiły się na śmietnikowych wiatach. Dodatkowo z niewłaściwym pozbywaniem się odpadów ma walczyć monitoring, mówi prezes miejskiej spółki.

Bardzo denerwujące dla mieszkańców jest to, że wiele osób – nie mieszkańców bloków, dla których te osłony śmietnikowe są przeznaczone – wyrzuca śmieci nie segregując ich, co może powodować, że mimo wysiłku mieszkańców, zostanie im naliczona opłata za śmieci niesegregowane, dlatego w tym roku podjęliśmy szereg działań. Zwróciliśmy się z apelem do mieszkańców o informowanie nas o takich przypadkach zaśmiecania.

Śmieci są podrzucane obok osłon śmietnikowych, zdarzają się wielkogabarytowe odpady przywożone przez postronne osoby

– mówi prezes Paweł Konieczny. Dlatego na Północy i Wyczerpach wydzielone dla budynków kamery obserwują również sąsiadujący teren.

W dwóch miejscach przekierowaliśmy monitoring, który tam istnieje, tak aby obejmował rownież osłony śmietnikowe. Szczególnie chodzi nam o Wyczerpy na ul. Ossolińskiego, tam nasze śmietniki sąsiadują z osiedlem domów jednorodzinnych. Prawdopodobnie stamtąd są podrzucane śmieci.

Administracja chce w ten sposób złapać podrzucających odpady na gorącym uczynku. Jak dodaje prezes ZGM Paweł Konieczny, wszystkie zdarzenia będą od razu zgłaszane policji. Grozi za to 500 zł grzywny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj