Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kreatywni w reklamie – szkolny pomysł na ogólnopolską olimpiadę

Facebook Twitter

Zespół Szkół im. W. S. Reymonta wraz z Wydziałem Zarządzania Politechniki Częstochowskiej zaprezentował innowacyjny projekt - Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Reklamy "Kreatywni w Reklamie".

Kreatywni w reklamie
fot. reymont.czestochowa.pl

Kreatywni w reklamie – Inicjatywa ta ma na celu promocję zawodu technika reklamy i podniesienie atrakcyjności kierunku na tle innych ścieżek edukacyjnych

Olimpiada jest również formą promocji szkoły, która dzięki temu może wzmocnić swój wizerunek jako placówka dbająca o jakość kształcenia i wspierająca młodzież w wyborze dalszej drogi zawodowej. Finaliści i laureaci olimpiady będą zwolnieni z pisemnej części egzaminu zawodowego.

Pomysł na organizację olimpiady powstał w Zespole Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W. S. Reymonta, który dostrzegł potrzebę zaoferowania młodzieży nowych możliwości rozwoju i poszerzenia wiedzy. Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej zadba o merytoryczne przygotowanie i przeprowadzenie olimpiady zgodnie z regulaminem.

W ramach współpracy z uczelniami, szkoła już wcześniej zaproponowała Wydziałowi Nauk o Zdrowiu UJD oraz Klinice Primoderm prowadzenie w szkołach profilaktyki zdrowotnej dotyczącej czerniaka. Teraz, dzięki olimpiadzie, szkoła planuje jeszcze bardziej zacieśnić relacje ze światem akademickim.

Projekt „Kreatywni w Reklamie” jest efektem pracy nauczycieli szkoły oraz pracowników Wydziału Zarządzania PCz. Realizację pomysłu wsparł naczelnik Wydziału Edukacji UM Rafał Piotrowski. W inicjatywie uczestniczy również Rada Sektorowa ds. Kompetencji Komunikacja Marketingowa, powołana przez Polską Agencję Rozwoju Przemysłu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj