Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta. Moda na rzecz kampanii społecznej

Facebook Twitter

Przekonaliśmy się jak przedsiębiorczy jest częstochowski Reymont. Coroczna impreza z Zespole Szkół podkreśla m.in. kreatywność społeczności szkolnej w obszarze mody, ale też innych dziedzin artystycznych. Po raz jedenasty uczniowie zaprezentowali swoje kolekcje.

fot. Klaudia Adamczyk i Gabriela Gawrych / facebook RE:ymont - szkoła z pomysłem

Tym razem motywem przewodnim była kampania społeczna dotycząca profilaktyki nowotworowej:

Dariusz Zając: „Reymont jest przedsiębiorczy” to jest takie cykliczne przedsięwzięcie – już jedenaste – i zawsze pokazujemy przede wszystkim naszą nową kolekcję mody. Nauczyciele wymyślają temat. Klasa dostaje zadanie zaprojektować na ten temat swoje pomysły, przekazać to nam, a my później to wybieramy i razem z nimi ustalamy tkaniny i jakąś koncepcję wspólną. To jest praca całej klasy (…).

– pomysł przedstawia Dariusz Zając, dyrektor „Reymonta” w Częstochowie.

Oczywiście nie zabrakło pokazu nowej kolekcji i sesji zdjęciowych. Powstał do tego film profilaktyczny i teledysk, zrealizowane przez uczniów szkoły w ważnym celu:

Dariusz Zając: W tym roku zdecydowaliśmy się po raz pierwszy połączyć to z kampanią społeczną. To 32.1. , czyli profilaktyka czerniaka skóry, czyli filtr 30 spf, 2 godziny bezpiecznego opalania na słońcu przy użyciu filtra i jedna wizyta u dermatologa w roku. To są tematy bardzo ważne, które po prostu musimy młodzieży pokazać. Tylko problem jest w tym, czy oni dopuszczą nas do siebie, żeby posłuchać na ten temat. Stąd tyle wysiłku z naszej strony, czy rzeczywiście to okaże się atrakcyjne dla nich? Zobaczymy, bo nam się wydaje, że to naprawdę jest dobre.

Przez kilka najbliższych miesięcy zaplanowano jeszcze spotkania przeznaczone dla młodzieży częstochowskich szkół średnich na temat profilaktyki raka skóry.

W Reymoncie, który modą stoi, każda praca tworzona była pod okiem nauczyciela prowadzącego, ale to wyraz poszukiwań samych uczniów:

Podoba mi się styl awangardowe. Jest to sukienka do dołu. Góra posiada pasy asymetryczne, odsłaniające wycięcia na biodrach i ma też asymetryczny dekolt.

Nie są to sukienki spotykane częściej, tylko różniące się asymetrią wycięciami w nietypowych miejscach.

Inspirowałam się zwiewnymi strojami z plaży. Będą to spodnie – szerokie – i krótka bluzka hiszpanka. Najbardziej w modzie lubię style retro, eleganckie.

– dodają uczennice Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. Władysława Reymonta.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024