Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koronawirus: Raport z województwa śląskiego

Facebook Twitter

Mamy 33 nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koranawirusem. W skali kraju to 260 nowych zachorowań. To najnowsze dane, jakie dziś (13.04.) opublikowało Ministerstwo Zdrowia.

W dobrym stanie zdrowia, w izolacji w swoim domu są: nastolatek z Bielska-Białej, 3 mieszkańców powiatu lublinieckiego (nastolatek, kilkuletnie dziecko i młody mężczyzna), 4 mieszkańców Sosnowca (2 kobiety w sile wieku, 2 mężczyzn -starszy i w sile wieku), mieszkanka powiatu myszkowskiego w sile wieku, 2 mieszkańców Częstochowy (wiekowy mieszkaniec oraz w średnim wieku), 2 mieszkańców Mysłowic (młoda kobieta i mężczyzna), mieszkanka Dąbrowy Górniczej w średnim wieku, mieszkaniec Żywca w średnim wieku, mieszkanka Tychów w średnim wieku, starszy mieszkaniec Zabrza, mężczyzna w sile wieku z Katowic, młody mieszkaniec powiatu tarnogórskiego oraz mieszkaniec powiatu
lublinieckiego w sile wieku.

Pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych i lekarza epidemiologa w leczeniu domowym znajduje się także 6 kolejnych mieszkańców: 3 z powiatów lublinieckiego (2 mężczyzn w sile wieku oraz wiekowa mieszkanka), 2 mieszkanki Tarnowskich Gór (w średnim wieku i w sile wieku) oraz mieszkaniec powiatu będzińskiego w średnim wieku.

Obecność koronawirusa wykryto w próbkach pobranych w szpitalu specjalistycznym nr 1 w Bytomiu od kobiety i mężczyzny w średnim wieku (oboje są mieszkańcami Bytomia), w szpitalu specjalistycznym w Częstochowie od 3 osób (młodego mężczyzny z Lublińca, młodego mieszkańca oraz mężczyzny w sile wieku- obaj z powiatu lublinieckiego) oraz w szpitalu nr 4 w Bytomiu od 2 osób (mieszkańca Piekar śl. w sile wieku i wiekowego mieszkańca Bytomia).

4 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało! Walkę z koronawirusem wygrał 66-letni mieszkaniec Nieborowic, który był hospitalizowany w szpitalu zakaźnym w Tychach. Kuracja wdrożona przez specjalistów -lekarzy przyniosła także skutek u 64-letniej mieszkanki Bytomia, która była hospitalizowana w bytomskim szpitalu. Do domu może wrócić także 55-letnia mieszkanka powiatu cieszyńskiego, która także nie ma już groźnego wirusa w organizmie. Ujemne wyniki ma również 49-letnia mieszkanka powiatu cieszyńskiego, który miała nieuciążliwe objawy zakażenia, była w dobrym stanie zdrowia i dzięki temu mogła leczyć się w domu. Łącznie w województwie śląskim do tej pory z choroby spowodowanej Covid-19 wyszło 39 osób.

W hospitalizacji jest obecnie 229 mieszkańców, nadzorem sanitarnym objętych jest 6886 osób.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim – 13.04.2020 godz. 17:00

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 4 225 / 3 755

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport – 229 / 217

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 6 886 / 6 779

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 474

– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie – 11 084

– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim /ostatni raport – 879 / 846

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały)/ostatni raport – 39 / 35

– liczba zgonów/ostatni raport – 47 / 44

W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Raciborzu zmarli: kobieta w wieku 72 lat z Sosnowca, mężczyzna w wieku 73 lat z Bytomia i mężczyzna w wieku 76 lat, mieszkaniec Gliwic.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj