Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koronawirus nie wstrzymał miejskich inwestycji

Facebook Twitter

Trwają na przykład prace przy modernizacji częstochowskiej linii tramwajowej. Aktualnie główny front robót jest na „Północy”.

fot. https://mzd.czest.pl

W najbliższym czasie ekipy mają się przenosić na kolejne odcinki trasy.

Według zapewnień wykonawcy jeszcze sprzed zagrożenia epidemiologicznego, roboty na kolejnych odcinakach inwestycji – w dzielnicy Tysiąclecie oraz Śródmieście – powinny zacząć się na początku kwietnia. Mimo tego, że obecnie nie zgłaszane są żadne problemy, należy się spodziewać, że najwcześniej po świętach wielkanocnych tego typu roboty, co za tym idzie wyłączenia ruchu tramwajów i wprowadzenia autobusowej komunikacji zastępczej będą możliwe. Uzależnione jest to również od ewentualnego zwiększenia zagrożenia epidemiologicznego. Póki co nie można podać dokładnej daty początku prac na kolejnych odcinkach i związanych z nimi utrudnień. O wszelkich kolejnych tymczasowych rozwiązaniach w tym zakresie poinformujemy w osobnych komunikatach.

– mówił Maciej Hasik – rzecznik Zarządu Dróg. Inwestycja pochłonie około 144 milionów złotych. Do końca roku w mieście pojawi się też 10 nowych tramwajów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024