Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koncert z muzyką Beethovena już dzisiaj w filharmonii o godzinie 19:00

Facebook Twitter

Rok 2020 w świecie muzycznym był Rokiem Beethovena, jednego z największych kompozytorów wszech czasów, ostatniego z tzw. klasyków wiedeńskich, prekursora romantyzmu w muzyce, od którego urodzin minęło 250 lat. Już dziś (22.01) filharmonia zaprasza na koncert, którego repertuar w całości wypełnią właśnie utwory Ludwiga van Beethovena.

Również zapraszamy na koncert. To będzie koncert tym razem monograficzny, czyli poświęcony jednemu kompozytorowi a będzie to Ludwig van Beethoven. Koncert,w  którym wspominamy niestety rok 2020, o którym pewnie chcemy wszyscy zapomnieć, ale muzycznie to miał być inny rok zupełnie, bo miał być to rok, w którym obchodziliśmy 250 rocznicę urodzin Ludwiga van Beethovena i oczywiście to był Rok Beethovenowski, ale to nie był taki, który sobie wszyscy wyobrażaliśmy tzn. nie było hucznych festiwali, hucznych obchodów, wielkich koncertów i plenerowych i nie plenerowych na całym świecie. Wspominaliśmy cały czas,w  filharmonii również

– zapraszała Agnieszka Małasiewicz z impresariatu filharmonii częstochowskiej. Początek koncertu o 19.00 na kanale YOUTUBE filharmonii częstochowskiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2022