Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Filharmonia Częstochowska: Inauguracja sezonu artystycznego w takt „Bolera” Maurice’a Ravela

Facebook Twitter

Muzycy stroją instrumenty i układają już nuty. Przed częstochowskimi filharmonikami z orkiestry symfonicznej inauguracja nowego sezonu artystycznego. Choć zespół nie próżnował i koncertował również w wakacje, do swojej siedziby przy ul. Wilsona zaprasza melomanów na dobre od 22 września.

Inauguracja sezonu artystycznego
Fot. filharmonia.com.pl

Inauguracja sezonu artystycznego

Na inauguracyjny wieczór sezonu przygotowano specjalny repertuar. Mówi Adam Klocek, dyrektor Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana:

Adam Klocek: Rozpoczęcie sezonu to 22 września, piątek. Cały program poświęcony francuskiemu impresjonizmowi i słynne Bolero Maurice’a Ravela. Myślę, że to taki utwór, który przyciągnie publiczność, ale poza tym inne przepiękne utwory tego kompozytora oraz Fauré – Pavana. Koncert fortepianowy również jeden z najpiękniejszych koncertów z pierwszej połowy XX wieku, ale myślę, że Bolero właśnie będzie tym, na co publiczność będzie czekała najbardziej.

Gwiazdą będzie singapurska pianistka Lily Phee, która w wieku 5 lat rozpoczęła swoją przygodę z muzyką. Polecamy, to wydarzenie 22 września, w piątek o godz. 19.00.

Więcej o pianistce w wydarzeniu na Facebooku: Inauguracja 79. sezonu artystycznego

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj