Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Komunikacja Miejska w Lublińcu: Mieszkańcu powiedz, gdzie chcesz mieć przystanek

Facebook Twitter

Do przyszłej środy (24.01) trwają w Lublińcu konsultacje w sprawie umiejscowienia nowych przystanków komunikacyjnych. Burmistrz miasta zaprasza mieszkańców do wyrażania swoich opinii na temat projektu uchwały dotyczącej lokalizacji nowych miejsc do wsiadania i wysiadania.

nowa linia autobusowa Gmina Janów Komunikacja Miejska w Lublińcu

Komunikacja Miejska w Lublińcu – za rok mają pojawić się autobusy na nowych liniach

Inicjatywa ta wynika z planów utworzenia komunikacji miejskiej na terenie Lublińca. Przystanki będą kluczowym elementem w kształtowaniu linii komunikacyjnych, które mają być jak najbardziej dostosowane do potrzeb mieszkańców.

Konsultacje w tej sprawie już trwają i swoje zdanie można dać do 24 stycznia. Opinie i uwagi można zgłaszać elektronicznie na adres e-mail: um@lubliniec.pl lub w formie pisemnej do punktu podawczego w Centrum Obsługi Mieszkańców przy ul. Paderewskiego 7a w Lublińcu.

Zostały również przygotowane schematy planowanych linii komunikacyjnych z zaznaczoną lokalizacją obecnych i proponowanych przystanków. Uruchomienie komunikacji miejskiej w Lublińcu planowane jest na 2025 rok, po zakończeniu przebudowy wiaduktu w ciągu DW 906.

Plan przyszłej sieci linii komunikacyjnych w Lublińcu można zobaczyć TUTAJ

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj