Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

To od Ciebie zależy, jak zakończy się ta historia …

Facebook Twitter

A ty wiesz jak należy zachować się widząc wypadek? Zareagujesz prawidłowo? To od Ciebie zależy, jak zakończy się ta historia ...

To od Ciebie zależy, jak zakończy się ta historia
Fot. slaska.policja.gov.pl

To od Ciebie zależy, jak zakończy się ta historia – policja apeluje do świadków wypadków

Pierwszą osobą, która jest na miejscu zdarzenia, to inny kierowca. Od jego reakcji zależy powodzenie akcji ratunkowej. O tym słyszymy w spocie przygotowanym przez śląskich policjantów, którzy podkreślają, że wezwanie służb ratunkowych już jest udzieleniem pomocy. „To od Ciebie zależy, jak zakończy się ta historia”.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, wspólnie z Urzędem Miasta w Żywcu, zrealizował spot profilaktyczny „To od Ciebie zależy, jak zakończy się ta historia”. Głównym założeniem spotu jest zwrócenie uwagi na prawidłowe zachowanie się na miejscu zdarzenia, bowiem od tego zależy życie i zdrowie uczestników. Temat jest bardzo istotny i warty szczególnego zainteresowania, ponieważ coraz częściej spotykamy się z sytuacjami, gdy uczestnicy zdarzenia drogowego nie wiedzą, jak powinni postąpić, a co gorsza oddalają się z miejsca zdarzenia.

W spocie gościnnie wystąpił Bartosz Ostałowski, który jest jedynym na świecie kierowcą sportowym, który prowadzi samochód wyłącznie stopą. Pan Bartosz kilkanaście lat temu uległ wypadkowi drogowemu, w wyniku którego stracił obie ręce. Uczestnik tego zdarzenia nie udzielił mu pomocy i odjechał. Być może gdyby jego reakcja była inna, ta historia zakończyłaby się inaczej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024