Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejny śmiertelny wypadek na częstochowskim odcinku DK1

Facebook Twitter

Śmiertelny wypadek na częstochowskim odcinku DK1. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w rejonie skrzyżowania z ul. Bór na pasie w kierunku Katowic.

Policja szuka świadków zdarzenia:

Kierująca BMW 21-letnia mieszkanka Częstochowy z niewiadomych dotąd przyczyn straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w barierę energochłonną. W wyniku zdarzenia pojazd dachował a młoda kobieta wypadła z pojazdu odnosząc śmiertelne obrażenia. Świadkowie lub osoby mogące pomóc w ustaleniu okoliczności zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie lub dzwoniąc pod numer 997. 

– informuje Sabina Chyra- Giereś z policji w Częstochowie. To niestety nie jedyny tragiczny wypadek z minionego weekendu.

Do groźnego też wypadku doszło na drodze krajowej nr. 43 w Częstochowie przy ulicy Rocha, gdzie czołowo zderzyły się dwa pojazdy. 29-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego nie dostosował prędkości do warunków drogowych i wykonał manewr gwałtownego hamowania celem uniknięcia najechania na poprzedzający go pojazd, w wyniku czego kierowany przez niego pojazd Audi zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem, kierowanym przez 70-letniego mieszkańca Częstochowy. W wyniku tego zdarzenia dwóch pasażerów Audi oraz kierujący Renault z obrażeniami trafili do szpitala. Ponadto w ten weekend policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących i zabrali 3 prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. 

– dodaje Sabina Chyra- Giereś z policji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021