Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejne sukcesy na koncie częstochowskich żużlowców

Facebook Twitter

W minioną sobotę, w zaległym meczu 2 kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej Eko Dir Włókniarz Częstochowa rozgromił w Rawiczu tamtejszego Kolejarza 65:25. Warto dodać, że biało-zieloni wystąpili w krajowym składzie, w którym znalazło się aż pięciu wychowanków Włókniarza.

Najskuteczniejszymi zawodnikami byli Sebastian Ułamek i Daniel Jeleniewski, którzy z bonusami zdobyli komplet punktów, z dobrej strony pokazali się również Artur Czaja i Mateusz Borowicz, zdobywcy odpowiednio 11 i 10 punktów.

W niedzielę z kolei na SGP Arena odbył się Memoriał Idzikowskiego i Czernego, w którym triumfował Sebastian Ułamek, drugi był Daniel Jeleniewski – obaj z Włókniarza, trzecie miejsce zajął Tobiasz Musielak z drużyny mistrza Polski Fogo Unii Leszno. Z dobrej strony pokazali się także inni zawodnicy Eko Dir Włókniarza – Rafał Trojanowski i nasz junior Oska Polis. Tu ciekawostka – naszemu juniorowi od kilku dni w przygotowaniu do zawodów pomaga Janusz Stachyra, doskonale znany w Częstochowie były zawodnik Włókniarza. Efekty były widoczne już w ten weekend.

A w niedzielę 19 czerwca hitowo zapowiadający się pojedynek w ramach 11 kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Eko Dir Włókniarz podejmie na swoim torze lidera rozgrywek Lokomotiv Daugavpils. Występująca w polskiej lidze drużyna z Łotwy do tej pory poniosła tylko jedną porażkę, w jej barwach będziemy mogli zobaczyć takich żużlowców jak Fredrik Lindgren, Jonas Kylmakorpi czy Andrzej Lebjedjew. Zapraszamy gorąco na to spotkanie, doping naszej drużynie będzie bardzo potrzebny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024