Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejne drogowe inwestycje podsumowała jurajska gmina Olsztyn

Facebook Twitter

Zakończyła się budowa ulicy Południowej w Turowie. 1,5 kilometrowy odcinek nowej jezdni, ale też chodnika i wykonanie odwodnienia kosztowało prawie 1,86 mln zł.

fot. facebook.com/Jurajska-Gmina-Olsztyn

Zadanie zostało zrealizowane przy dofinansowaniu ze środków Funduszu Dróg Samorządowych Województwa Śląskiego oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina dołożyła do inwestycji 91 tys. zł. To drugi etap budowy ciągu komunikacyjnego od drogi krajowej DK-46. W 2018 r. wyremontowano kompleksowo połączenie Przymiłowic z Turowem.

fot. facebook.com/Jurajska-Gmina-Olsztyn

To nie koniec drogowych nowości w jurajskiej gminie. Nowego chodnika doczekali się wreszcie mieszkańcy Kusiąt. Prowadzona od listopada ubiegłego roku inwestycja została zlecona i odbywała się pod nadzorem Powiatowego Zarządu Dróg. Zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy Gminą Olsztyn i Powiatem Częstochowskim koszty inwestycji po połowie sfinansowały oba samorządy. Łączny koszt realizacji zadania to 1.666.000,01 zł. W ramach prac wybudowano prawie 2-kilometrowy odcinek chodnika o szerokości 2 m z odwodnieniem oraz wjazdy indywidualne na posesje.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj