Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koleje Śląskie. Uwaga na zmiany w rozkładach ze względy na remonty w regionie!

Facebook Twitter

Zapowiadane przez kolejowego przewoźnika na Śląsku zmiany w rozkładach, dotyczyć będą też pasażerów z naszego miasta i regionu. Od 3 września obowiązywać będzie rozkład z korektami dla Kolei Śląskich.

fot. kolejeslaskie.pl

Z powodu prowadzonych prac remontowych, na kilku odcinkach wystąpią utrudnienia lub zmiany w organizacji ruchu:

Aldona Węgrzynowicz: Apelujemy o dokładne sprawdzenie w rozkładzie jazdy informacji na temat danego kursu przed zaplanowaną podróżą. Jeśli chodzi o dokładne godziny odjazdów oraz terminy kursowania pociągów, dostępne są one w liniowym rozkładzie jazdy opublikowanym na stronie internetowej spółki Koleje Śląskie, a także w internetowych wyszukiwarkach połączeń oraz na plakatach, które m.in. dostępne są na dworcach kolejowych i peronach.

– przekazała nam Aldona Węgrzynowicz z Kolei Śląskich. Przebudowa wiaduktu w Lublińcu, po którym przebiega ul. Powstańców Śląskich, spowoduje utrudnienia w ruchu pociągów. Dotyczyć nas będą aż do października. Dlatego zapowiadane są czasowe kursy komunikacji zastępczej.

Aldona Węgrzynowicz: Na odcinku Koszęcin – Lubliniec pojawią się autobusy zastępcze w terminach od 21 do 28 września oraz od 23 do 30 października, a także drugiego i trzeciego listopada. Z kolei w nocy z soboty na niedzielę od 21 i 22 października do 6 lub 7 listopada będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Kochanowice – Lubliniec.

Remonty dotyczą m.in. odcinków linii Częstochowa – Katowice – Gliwice, dlatego na trasie podróżni odczują komplikacje w podróży. Chodzi głównie o późno-wieczorne i najwcześniejsze poranne połączenia między Częstochową a Lublińcem:

Aldona Węgrzynowicz: W rejonie stacji Lubliniec trwa zamknięcie wiaduktu ulicy Powstańców Śląskich. Organizacja prac na tym obiekcie wymusi w wybranych dniach wstrzymanie ruchu pociągów w godzinach od 22:00 do godziny 05:45, co przełoży się m.in. na konieczność zastąpienia ostatnich pociągów oraz pierwszych pociągów z Lublińca zarówno w kierunku Tarnowskich Gór, jak i Częstochowy.

– przekazywała nam Aldona Węgrzynowicz, przedstawiciel Kolei Śląskich. Warto przed podróżą prześledzić dokładnie rozkłady jazdy i ich zmiany, o korektach przewoźnik informuje też na swoich stronach dla pasażerów.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023