Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koleje Śląskie dowiozą kibiców skoków narciarskich na zawody do Wisły

Facebook Twitter

Koleje Śląskie liczą, że wielu sympatyków skoków zamiast jazdy samochodem i stania w korkach wybierze jazdę pociągiem. Zawody Pucharu Świata w Wiśle już w ten weekend.

Koleje Śląskie

Koleje Śląskie zawiozą kibiców na Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle –  informuje mieszkańców całego regionu lokalny przewoźnik kolejowy. Już w ten weekend, od 12 do 14 stycznia wielkie święto dla fanów skoków narciarskich. Z Częstochowy dojeżdżamy codziennymi składami do Katowic, a dalej na trasie z dworca w stolicy województwa do stacji Wisła Głębce w dni powszednie jeździ osiem par pociągów, a w weekendy dziewięć.

W soboty i niedziele cztery pary to składy o zwiększonej pojemności, z których każdy mieści ponad pół tysiąca pasażerów

informuje rzecznik Kolei Śląskich. Dogodny dojazd na piątkowy turniej będzie możliwy z Katowic o godzinie 13:36 i 15:45. Pociąg powrotny ze stacji Wisła Uzdrowisko odjeżdża z kolei o godz. 21:14.

Na sobotnie i niedzielne zawody Pucharu Świata będzie można dojechać do Wisły np. wyruszając z Katowic o godzinie 12:10 (przyjazd do stacji Wisła Uzdrowisko o godzinie 13:55). Planując dłuższy pobyt w Wiśle można warto wybrać, któreś z porannych połączeń – o godzinie 5:38, 7:48, 8:42 czy 9:49.

Po zawodach pasażerowie mogą skorzystać z przyspieszonego połączenia o godzinie 18:45 ze stacji Wisła Uzdrowisko (dojazd do Katowic o godzinie 20:14) lub z połączenia o godzinie 21:14 (przyjazd o godzinie 22:53). Bilet tam i z powrotem kosztuje 39,32 zł.

Szczegółowy rozkład kursowania pociągów dostępny jest na www.kolejeslaskie.pl w zakładce Liniowy Rozkład Jazdy, w internetowych wyszukiwarkach połączeń oraz na plakatach na dworcach kolejowych i peronach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj