Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koleje Śląskie przewiozły blisko 25 tysięcy pasażerów na trasie Częstochowa – Tarnowskie Góry. Wielu jechało na lotnisko do Pyrzowic

Facebook Twitter

Zaledwie kilka tygodni temu Koleje Śląskie uruchomiły połączenie z Częstochowy do stacji Pyrzowice Lotnisko. Analizując pierwsze dane widać, że z nowego połączenia chętnie korzystają podróżni.

Koleje Śląskie wożą pasażerów na stację Pyrzowice Lotnisko

Koleje Śląskie uruchomiły połączenia na lotnisko w Pyrzowicach. I podróżni chętnie z niego korzystają

Chętnie wsiadamy w Częstochowie w nowoczesne elfy Kolei Śląskich, podsumowuje lokalny przewoźnik. Chodzi o nowy odcinek oddany od grudnia, który zapewnia bezpośredni dojazd do portu lotniczego w Pyrzowicach. Pociągi z Częstochowy startują na tej trasie co dwie i pół godziny i już można zmierzyć zainteresowanie tym połączeniem.

Bartłomiej Wnuk: Koleje Śląskie uruchomiły połączenie na linii s9. To linia łącząca Częstochowę i Tarnowskiego Góry. Możemy podsumować ilu pasażerów skorzystało z usług przewoźnika na tej linii. Dokładnie 24 848 pasażerów – tyle osób podróżowało do 31 grudnia 2023. Te dane pochodzą z liczników zamontowanych na pojazdach.

Informuje Bartłomiej Wnuk z Kolei Śląskich. Na tej trasie jest 10 par pociągów każdej doby, dzięki temu od 10 grudnia udało się przewieźć prawie 25 tys. podróżnych.

Bartłomiej Wnuk: Najwięcej pasażerów wsiadło w grudniu na dworcu w Częstochowie – prawie 6,5 tysiąca, a najmniej na przystanku w Mierzęcicach – 512 pasażerów. Na stacji Pyrzowice Lotnisko wsiadło ponad 2 tysiące pasażerów. Z kolei najbardziej oblegane godziny to 15.18 w Częstochowie i 12.01 w Tarnowskich Górach. Na torach pomiędzy Częstochową, a Tarnowskimi Górami wjeżdża 20 par pociągów Kolei Śląskich.

Jeszcze do 10 grudnia 2023 roku, katowickie lotnisko było jedynym dużym polskim portem regionalnym, do którego nie można było dojechać pociągiem, przypomina Bartłomiej Wnuk – rzecznik Kolei Śląskich.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj