Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koła Gospodyń Wiejskich z dofinansowaniem

Facebook Twitter

W ramach konkursu „Kultywowanie Tradycji Lokalnych" Koła Gospodyń Wiejskich z województwa śląskiego otrzymały dofinansowanie. Przeznaczono na ten cel pól miliona złotych.

Wśród docenionych znalazły się również koła z naszego regionu. Dzięki wsparciu będą mogły kupić nowe stroje, sprzęt do wykonywania rękodzieła, czy akcesoria służące do przygotowania posiłków:

Jakub Chełstowski: Mnóstwo zainteresowania, przepiękne stroje ludowe, też taka charyzma tych ludzi, którzy aplikować o te środki, ponieważ chcą pracować dla społeczeństwa. Takie chwile budują. Chciałoby się więcej, ale myślę, że te 500 tysięcy w pierwszej edycji to i tak bardzo dużo i to z pewnością będą dobrze wykorzystane środki na realizację różnego rodzaju zadań. Koła Gospodyń Wiejskich będą mogły dzięki temu się rozwijać i też na pewno to będzie dodatkowy zastrzyk energii, że ich działalność dostrzeżona.

– powiedział Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. Dofinansowanie otrzymały łącznie 63 Koła Gospodyń Wiejskich. Wsparcie finansowe w wysokości od 5 do 10 tys. złotych umożliwi im też rozwój działalności oraz promowanie regionalnej kultury…

Alina Turlej: Koła Gospodyń teraz prężnie działają na naprawdę wysokim poziomie i potrzebujemy na różne imprezy, na lodówki i patelnie takie rzeczy, które są niezbędne.

Danuta Kożusznik: Koła nasze tak dużo robią, że te książki się bardzo przydają. Przede wszystkim na doposażenie kuchennego sprzętu potrzeba nam nowych piecy i również takie doposażenie stoiska, z którym potem koło się wystawia.

– mówiły Alina Turlej i Danuta Kożusznik, reprezentantki Kół Gospodyń Wiejskich w naszym województwie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2023