Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kobieca piłka nożna równie emocjonująca. Skra Ladies kontra Stomil Olsztyn w niedzielę przy Loretańskiej

Facebook Twitter

Po ostatnich Mistrzostwach Europy wzrasta zainteresowanie kobiecą piłką nożną, sekcja coraz lepiej radzi sobie w klubie Skra Częstochowa. Futbol w takim wydaniu może i u nas zyskać na znaczeniu.

fot. www.facebook.com/Skra.Ladies.Czestochowa

Zawodniczkom warto kibicować już 14 sierpnia:

Daniel Flak: W ostatnich latach bardzo się to rozwinęło, jeśli chodzi o sekcję Ladies, którą Skra ma. To jest nasze oczko w głowie. Chcemy w perspektywie kliku lat awansować na ten najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce, powalczyć o coś więcej. W tym momencie jesteśmy na poziomie I Ligi Piłkarskiej Kobiet i plany dotyczące tego sezonu, cele są dosyć ambitne. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało w tej kampanii. Serdecznie zapraszamy na mecze Skry Ladies Częstochowa. One odbywają się na stadionie przy ul. Loretańskiej, na stadionie Skry.

W I lidze drużyna Skra Ladies podejmie w niedzielę na własnym obiekcie rywalki ze Stomilu Olsztyn

– dodaje Daniel Flak, rzecznik klubu. Miejski Stadion Piłkarski przy ul. Loretańskiej ma szansę wypełnić się dopingującymi kibicami. Pierwsze sukcesy kobieca sekcja odniosła już w poprzednim sezonie, teraz ambicje są jeszcze większe:

Daniel Flak: Po tym pierwszym sezonie, poprzednim, na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej, mamy dosyć ambitne plany, ale jest też kilka zespołów, które na pewno mają silne kadry, odpowiednie finanse do tego, żeby się wzmacniać, żeby bić się o najwyższe cele. Skończyliśmy w środku stawki. W tym momencie dokonaliśmy pewnych wzmocnień i liczymy na to, że to miejsce będzie wyższe. Byliśmy Beniaminkiem w tej 1. piłkarskiej lidze kobiet, więc to był taki sezon wprowadzający. Drużynę prowadzi Patryk Mrugacz, który jest trenerem od początku lipca.

Skra Ladies wciąga do gry nowe kadry, szuka utalentowanych zawodniczek, chce zasilać kobiecy pierwszoligowy team. Trwają treningi i przygotowania:

Daniel Flak: Wiele dziewczyn gra w kadrach młodzieżowych polskich reprezentacji. Mam na myśli chociażby Zosię Dubiel, Nikolę Młynek, te dziewczyny się bardzo rozwijają, przede wszystkim widać po nich ogromną pasję, miłość do sportu, do piłki. Mamy kilka grup młodzieżowych. Mamy też ośrodki szkolenia w kilku miejscach wokół Częstochowy, gdzie te zawodniczki są szkolone, np. ośrodek w Woźnikach czy w Kłomnicach. Po pewnym czasie, jeśli będą prezentowały wysoki poziom, to będą trafiały też do naszego klubu. Zapraszamy chętne dziewczyny na treningi. Myślę, że na pewno będą zadowolone.

O kobiecej piłce nożnej w barwach Skry Częstochowa mówił rzecznik klubu Daniel Flak.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj