Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kilometry Życia, czyli sztafeta na rzecz dzieci chorych onkologicznie pobiegnie na Jasną Górę już 2 maja

Facebook Twitter

Kilometry Życia, czyli sztafeta z Przylądka na Jasną Górę, to biegowa akcja charytatywna na rzecz dzieci zmagających się z chorobą nowotworową. Inicjatorem jest Tomasz Łąk, ojciec chorego chłopca, który zachęca do biegania w dobrej sprawie wszystkich miłośników sportu.

fot. StockSnap \ pixabay.com

Można przyłączyć się na każdym etapie sztafety, która wystartuje 2 maja.

Sztafeta ma kilka etapów. Pan Tomasz zachęca wszystkich do tego, żeby dołączyli do niego albo na starcie, albo gdzieś w trakcie trwania tej sztafety. Już sporo osób zgłosiło się, aby do niego dołączyć. Sztafeta ma 7 odcinków. Wszystkie osoby z okolic Częstochowy zapraszamy do tego, żeby dołączyli się na tych dwóch ostatnich, czyli między Bodzanowicami a Pankami oraz między Blachownią a Jasną Górą

– zachęca do aktywności i udziału Klaudia Smolarska-Kulej z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Organizatorzy przyjmują zgłoszenia. Każdy może pobiec tyle ile zdoła

– mówi Tomasz Łąk.

Urodził się pomysł, żeby połączyć pasję biegania z rzeczywistym wsparciem dla syna i dla wszystkich dzieci, które tam są. Przylądek Nadziei jest to klinika onkologiczna dla dzieci. Żeby to miało charakter sportowy, komfortowy dla wszystkich uczestników, to postanowiłem podzielić tę trasę na etapy do przebiegnięcia. Trasa będzie się składała z kilku odcinków od 10 do 20 km, w zależności od dyspozycji można przebiec naprawdę dowolny kilometraż.

Na trasie będzie można podopiecznych wesprzeć wrzutką do skarbonki, ale jest też szansa nie tylko dla częstochowian, aby przyłączyć się do sztafety w inny, domowy sposób:

Kto nie może dołączyć osobiście do sztafety, może wspomóc to wyzwanie na swoim własnym podwórku. Każdy może sam wykonać jakąś aktywność w swojej okolicy, może to być jazda rowerem, może to być bieg albo po prostu spacer i nabijać takie kilometry, które będą czyniły dobro. Jak to zrobić? Najlepiej po prostu wejść na stronę naratunek.org, tam znajdziecie wszystkie szczegóły jak wspierać wyzwanie nie biegnąć bezpośrednio w sztafecie

– podpowiada Klaudia Smolarska-Kulej z Fundacji. Najważniejszym celem akcji jest zbiórka na Fundusz Ratunkowy dla dzieci, ale i zwrócenie uwagi na los dzieci chorych onkologicznie.

Możemy wspierać, pomagać poprzez aukcje, która jest organizowana. Mamy licytacje. Licytujemy tam różne fanty, nie tylko sportowe. Tu chcemy wesprzeć wszystkie te dzieci. Chcemy im pokazać, że jesteśmy z nimi, i że nie jest to wyrokiem, gdy dziecko jest chore na nowotwór, ale szybka diagnoza i wczesne leczenie pozwala na szybki ich powrót do zdrowia.

Do pokonania dla biegaczy będzie ok. 75 km w trakcie sztafety, która wystartuje 2 maja w drodze do Częstochowy. Inicjator Tomasz Łąk chciałby zebrać potrzebne 7,5 tys. zł na leczenie dla dzieci.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj