Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kilkudziesięciu mieszkańców Częstochowy i okolic skorzystało z porad radców na UJD

Facebook Twitter

"Z radcą prawnym wiesz więcej" - akcja pod tym szyldem zakończona, a grupa częstochowian wyszła z gotową poradą jak rozwiązać swój prawniczy problem. Zachęcaliśmy do wzięcia udziału w wydarzeniu. Jak się udało? 

Przez 3 grudniowe dyżury z okazji Europejskiego Dnia Prawnika oraz Światowego Dnia Praw Człowieka, delegatura Okręgowej Izby Radców Prawnych wspólnie ze studentami Wydziału Prawa i Ekonomii UJD udzielała porad. Interesanci odwiedzali siedzibę radców i częstochowską uczelnię. Tylko jednego dnia udało się podjąć ponad 20 osób z zapytaniami prawnymi.

Przy udziale Fundacji Radców Prawnych „Przyjazne Prawo” zorganizowana akcja miała mieć też cel dydaktyczny. Wiemy już, że edukacyjnie na rozwiązywaniu prawdziwych spraw skorzystali przyszli prawnicy, dziś studenci, którzy włączyli się w proces udzielania bezpłatnych porad.

Ideą tego typu pomocy jest kontakt z profesjonalnym prawnikiem i możliwość otrzymania podstawowej informacji o istocie i sposobie rozwiązania casusów. W tej pierwszej edycji zaangażowało się: 6 radców prawnych oraz 8 studentów. Do tego odebrali wiele pozytywnych opinii – dlatego taka pomoc będzie zapewne kontynuowana w przyszłości.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022