Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kieruj się Głosem Rozsądku – apeluje w nowej kampanii policja. Pomagają m.in. częstochowscy aktorzy

Facebook Twitter

„Głos Rozsądku" to najnowsza akcja profilaktyczna częstochowskiej policji, która ma wpłynąć na bezpieczeństwo drogowe. Została zainicjowana przez drogówkę, ale specjalne ostrzeżenia wypowiadane są przez znanych częstochowian - aktorów, kierowcę rajdowego, czy wokalistę, mają trafić do wyobraźni nas wszystkich.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Mówi komendant policji w mieście Dariusz Atłasik:

Dariusz Atłasik: Wiele osób z kręgu artystów częstochowskich, wiele osób znanych, wiele osób, których głos dociera do rzeszy częstochowskich mieszkańców powoduje to, że słowa, które są przekazane docierają głębiej. Słowa najważniejsze, jakie mogą być, czyli zapewniające bezpieczeństwo, dbające o nas wszystkich. Ruch drogowy jest elementem naszego codziennego życia, który przy dołożeniu staranności powoduje to, że żyjemy bezpiecznie. Również ta kampania, jak i wiele innych wpłyną na to, że faktycznie będziemy trochę bezpieczniejsi, a głos rozsądku dotrze do nas wszystkich.

Celem jest, aby spoty, ostrzeżenia i zalecenia ostrożności trafiały do kierujących, pieszych, rowerzystów poruszających się nie tylko po częstochowskich drogach. Wśród przestrzegających mieszkańców są m.in. aktorzy Artur Barciś czy Michał Kula:

Artur Barciś: Co roku w Częstochowie dochodzi do 500 zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością, w których 4 osoby zostają zabite, a 94 odnoszą obrażenia.

Michał Kula: Temat bezpieczeństwa ruchu drogowego – ja na tym punkcie mam bzika – w każdych czasach jest to bardzo ważne i trzeba tego przestrzegać. Ile ja się nawyzywam na ulicach. Na szczęście mieszkam na wsi, a nie w mieście, bo bym tutaj zawału już dostał. Chociaż też się zdarza, że jeżdżą jak szaleni, ale ja ich tam pilnuję.

Artur Barciś: ZWOLNIJ!

Drogówka chce przypominać po ostatnich wypadkach głównie o limitach prędkości w mieście. Pamiętajmy, że mamy trudny okres dla kierowców z gorszymi warunkami, a zbliża się też zima:

Grzegorz Wilczyński: Kontrole odbywają się w sposób ciągły, są dostosowywane do odbywającego się ruchu. Jeśli ruch jest większy, to oczywiście kontroli jest więcej. Jeśli ruch jest mniejszy, to tych kontroli jest odpowiednio mniej. Na pewno będzie wraz z kontrolami, będziemy uświadamiać kierowców o tym, że warunki są trudniejsze i że należy uruchomić nie tylko ostrożność, ale szczególną ostrożność, zwłaszcza jeśli sytuacja tego wymaga. Jeśli chodzi o pieszych, to zachęcamy pieszych do korzystania z elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale też na terenie obszaru zabudowanego

– dodaje Grzegorz Wilczyński, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego. Głosami rozsądku w akcji obok Artura Barcisia i Michała Kuli, są Teresa Dzielska, Marek Ślosarski, Olek Klepacz, Łukasz Pieniążek, Tomasz Gromek i Marta Saternus:

Marek Ślosarski: Rocznie w powiecie częstochowskim ginie 15 osób.

Olek Klepacz: Pieszy w zderzeniu z twoim pojazdem odniesie bardzo poważne obrażenia lub zginie.

Łukasz Pieniążek: Brawurę, pośpiech i adrenalinę zastąp zdrowym rozsądkiem.

Tomasz Gromek: Pamiętaj o przestrzeganiu ograniczeń prędkości.

Marta Saternus: Kierowco, zwolnij! Żyj i pozwól żyć innym.

Wszyscy jednym głosem apelują do kierowców o bezpieczną jazdę, rozwagę, rozsądek.

Kampania profilaktyczna organizowana przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

Artur Barciś: Czy jadąc za szybko wjedziesz w pieszych na pasach tylko trochę i zabijesz ich na chwilę? Nie. Kierowco, pamiętaj o przestrzeganiu ograniczeń prędkości.

Michał Kula: Pieszy to niechroniony uczestnik ruchu drogowego, w zderzeniu z twoim pojazdem odniesie bardzo poważne obrażenia lub zginie. Zwolnij przed przejściem.

Marek Ślosarski: Na torze doświadczenie zdobywasz kosztem błędów. Na drodze błąd ten może kosztować cię życie.

Teresa Dzielska: Pieszy to niechroniony uczestnik ruchu drogowego, w zderzeniu z twoim pojazdem odniesie bardzo poważne obrażenia lub zginie. Zwolnij przed przejściem.

Olek Klepacz: Kierowco, pamiętaj o przestrzeganiu ograniczeń prędkości. mamy tylko jedno życie

Łukasz Pieniążek: Na torze prędkość to atut, na drodze prędkość to głupota.

– Marta szybciej, bo się spóźnimy.

– Już idę tatusiu.

(dźwięk ostro hamującego auta)

– Tatusiu, tatusiu boję się.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2021