Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kierowco, zwolnij! Dostosuj prędkość i technikę jazdy do warunków panujących na drodze

Facebook Twitter

Co roku w Częstochowie dochodzi do 500 zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością, w których 4 osoby zostają zabite, a 94 odnoszą obrażenia. Statystyki są zatrważające..., a liczby cały czas rosną. 

Tylko w ostatnich dniach w Częstochowie i naszym regionie doszło do kilku bardzo groźnych wypadków. Wczoraj (24.11) dwie osoby zostały ranne, w tym dziecko, w wyniku zderzenia dwóch aut na korytarzu północnym.

Do groźnego wypadku doszło też w tym tygodni w Golcach niedaleko Wręczycy. 18 latek kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i dachował. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

fot. klobuck.policja.gov.pl

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło także na drodze między Pawonkowem a Kośmidrami – to już rejon lublinieckiej drogówki – nie żyje 57 letni rowerzysta, który zginął w wyniku zderzenia z samochodem osobowym. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego wypadku.

fot. lubliniec.policja.gov.pl

Jak przed chwilą powiedział mi dyżurny z częstochowskiej komendy – tylko w ciągu ostatniej doby policjanci wyjeżdżali do skutków kolizji ponad 20 razy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024