Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kiepskie wieści dla uczniów z naszego regionu

Facebook Twitter

Szkoła w Rębielicach Szlacheckich w gminie Lipie została zamknięta w trybie natychmiastowym. Decyzja o zamknięciu została podjęta na podstawie opinii Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Co z niej wynika?

fot. markusspiske / pixabay.com

Okazało się w trakcie kontroli, że stan techniczny szkoły jest tak zły, że konieczne jest wyłączenie użytkowania głównego jej budynku. Wszystko ze względu na zagrożenie porażeniem energią elektryczną. Lepiej sytuacja wyglądała jedynie w pracowni komputerowej, która była niedawno remontowana. Gmina Lipie już kilka lat temu rozważała likwidację placówki. Przemawiały za tym względy ekonomiczne i bezpieczeństwo uczniów. Samorząd nie miał środków na inwestowanie w budynek, którego stan z roku na rok się pogarszał. Wójt Gminy ma plan aby przenieść uczniów do Lipia. Tyle, że rodzice dzieci ze szkoły w Rębielicach Szlacheckich nie chcą o takim rozwiązaniu słyszeć. Interwencje w tej sprawie zapowiedzieli już parlamentarzyści z naszego regionu.

Dzisiaj szkoła też pozostaje nieczynna. W tym czasie stan techniczny budynku ocenia Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj